Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 1 | 1097 | mm |
| Length 1/Length 2 | 1097/755 | mm |
| Length 2 | 755 | mm |
Specifications
| Weight | 0.264 kg |
| Container Type | Bag |
| Packaging length | 42 cm |
| Packaging width | 10 cm |
| Packaging height | 1 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.264 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
APEC
CAB1469
CAB1470
ATE
BENDIX
433105B
BORG & BECK
BKB2320
BOSCH
FEBI BILSTEIN
FTE
HP (ZEBRA)
KA90639
JURID
433105J
METZGER AUTOTEILE
MGA
CF5951
NK
PEX
4.1548
REMKAFLEX
60.1875
TEXTAR
TRW
Fit Vehicles
OPEL
20 vehicles
CORSA
2000 - 2012
TIGRA
2004 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TIGRA TwinTop (X04) 1.3 CDTI (R97) | 2004-06 - 2010-12 | 51 | 69 | 1248 | |
| TIGRA TwinTop (X04) 1.4 (R97) | 2004-06 - 2010-12 | 66 | 90 | 1364 | |
| TIGRA TwinTop (X04) 1.8 (R97) | 2004-06 - 2010-12 | 92 | 125 | 1796 |
VAUXHALL
1 vehicles
CORSA
2003 - 2006
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CORSA Mk II (C) (X01) 1.4 Twinport (F08, F68) | 2003-06 - 2006-10 | 66 | 1364 |
Alternatives
€13.42
Dispatch on next business day
€10.55
Dispatch on next business day
€7.80
Dispatch on next business day
€4.88
Dispatch on next business day
€4.20
Dispatch on next business day