Specifications
| Piston Diameter | 38.1 mm |
| Bore Diameter | 11 mm |
| Number of connectors | 1 |
| Overall Length | 251 mm |
| Thread Size 1 | M14x1,5 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Surface | Black-painted |
| Number of mounting bores | 3 |
| Fill Medium | Brake Fluid |
| Brake Type | Drum Brake |
| Stroke | 75 mm |
| Pitch Circle Diameter, flange screw holes | 83 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.512 Kg |
| Weight Volumetric | 3.768 Kg |
| Customs Code | 841381 |
| Country of Origin | Germany |
€174.21
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates