Specifications
| Piston Diameter | 38.1 mm |
| Bore Diameter | 11 mm |
| Number of connectors | 4 |
| Overall Length | 271 mm |
| Thread Size 1 | M10x1 |
| Thread Size 2 | 3x M12x1 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Surface | Black-painted |
| Number of mounting bores | 3 |
| Fill Medium | Brake Fluid |
| Brake Type | Drum Brake |
| Stroke | 75 mm |
| Pitch Circle Diameter, flange screw holes | 83 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.802 Kg |
| Weight Volumetric | 4.203 Kg |
| Customs Code | 841381 |
| Country of Origin | Germany |
€255.27
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates