Dimensions and size
| Length | 147.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 35 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 74.70 mm |
| Plug Type ID | PL15 |
| Distance from belt pulley to alternator | 43.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.783 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€57.23
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €1.77
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns