Dimensions and size
| Length | 201.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 70 A |
| Number of grooves | 4 |
| Belt Pulley Ø | 67.00 mm |
| Plug Type ID | PL22 |
| Distance from belt pulley to alternator | 33.7 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.72 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Turkey |
€138.43
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns