Dimensions and size
| Length | 248.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 50 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 73.20 mm |
| Plug Type ID | PL09 |
| Distance from belt pulley to alternator | 51.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.902 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€183.80
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates