Dimensions and size
| Length | 159.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 75 A |
| Number of grooves | 4 |
| Belt Pulley Ø | 64.50 mm |
| Plug Type ID | PL07 |
| Distance from belt pulley to alternator | 35.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.823 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€124.53
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates