Dimensions and size
| Length | 157.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 50 A |
| Number of grooves | 4 |
| Belt Pulley Ø | 55.00 mm |
| Plug Type ID | PL11 |
| Distance from belt pulley to alternator | 37.3 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.54 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€81.37
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns