Dimensions and size
| Length | 168.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 65 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 63.50 mm |
| Connector/Clamp | with connection for speed sensor |
| Distance from belt pulley to alternator | 75.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.0 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€131.33
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns