Dimensions and size
| Length | 168.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 33 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 73.50 mm |
| Distance from belt pulley to alternator | 76.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.937 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€109.65
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €11.02
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates