Dimensions and size
| Length | 229.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 28 V |
| Alternator Charging Current | 30 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 84.30 mm |
| Plug Type ID | PL09 |
| Distance from belt pulley to alternator | 44.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.958 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€113.55
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €6.07
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns