Dimensions and size
| Length | 180.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 90 A |
| Number of grooves | 5 |
| Belt Pulley Ø | 56.00 mm |
| Plug Type ID | PL07 |
| Distance from belt pulley to alternator | 38.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.898 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€131.06
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates