Dimensions and size
| Length | 163.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 80 A |
| Number of grooves | 2 |
| Belt Pulley Ø | 64.20 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Distance from belt pulley to alternator | 93.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.607 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€125.23
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns