Dimensions and size
| Length | 166.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 60 A |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 59.60 mm |
| Plug Type ID | PL27 |
| Distance from belt pulley to alternator | 46.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.414 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€93.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates