Dimensions and size
| Length | 190.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 90 A |
| Number of grooves | 5 |
| Belt Pulley Ø | 60.00 mm |
| Distance from belt pulley to alternator | 48.7 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.661 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€99.59
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €3.30
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns