Dimensions and size
| Length | 169.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 80 A |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 54.50 mm |
| Plug Type ID | PL78 |
| Clamp | IG-L-C-FR |
| Distance from belt pulley to alternator | 33.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.954 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€123.42
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns