Dimensions and size
| Length | 160.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 75 A |
| Number of grooves | 3 |
| Belt Pulley Ø | 59.70 mm |
| Plug Type ID | PL55 |
| Distance from belt pulley to alternator | 53.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.118 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€178.76
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns