Dimensions and size
| Length | 168.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 90 A |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 56.00 mm |
| Distance from belt pulley to alternator | 91.8 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.215 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€105.77
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates