Dimensions and size
| Length | 208.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 28 V |
| Alternator Charging Current | 110 A |
| Number of grooves | 8 |
| Belt Pulley Ø | 55.00 mm |
| Plug Type ID | PL82 |
| Connector/Clamp | with connection for speed sensor |
| Distance from belt pulley to alternator | 37.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 8.273 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€178.32
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €11.02
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates