Dimensions and size
| Length | 175.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 180 A |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 56.00 mm |
| Plug Type ID | PL86 |
| Clamp | LIN |
| Distance from belt pulley to alternator | 30.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 7.659 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€193.20
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €1.77
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns