Dimensions and size
| Length | 192.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 110 A |
| Number of grooves | 6 |
| Belt Pulley Ø | 56.00 mm |
| Plug Type ID | PL61 |
| Distance from belt pulley to alternator | 39.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.442 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€125.08
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns