Dimensions and size
| Length | 196.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Number of grooves | 7 |
| Belt Pulley Ø | 55.40 mm |
| Plug Type ID | PL114 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Clamp | COM-DFM |
| Distance from belt pulley to alternator | 31.4 mm |
Shipping Details
| Weight | 7.508 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€182.45
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €1.77
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns