Dimensions and size
| Length | 212.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 28 V |
| Alternator Charging Current | 110 A |
| Number of grooves | 8 |
| Belt Pulley Ø | 72.00 mm |
| Plug Type ID | PL82 |
| Clamp | W-L-15-S-DFM |
| Distance from belt pulley to alternator | 36.0 mm |
Shipping Details
| Weight | 8.367 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€143.01
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns