Dimensions and size
| Length | 226.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 28 V |
| Alternator Charging Current | 120 A |
| Number of grooves | 8 |
| Belt Pulley Ø | 72.00 mm |
| Plug Type ID | PL200 |
| Distance from belt pulley to alternator | 44.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 9.004 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€219.21
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €6.60
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns