Dimensions and size
| Inner Diameter | 36.30 | mm |
| Outer Diameter | 120.0 | mm |
Specifications
| Voltage | 28 V |
| Rated Voltage | 34 V |
| Rated Voltage | 40 V |
| Diode Type | Avalanche Diode |
| Current Strength | 50 A |
Shipping Details
| Weight | 0.361 Kg |
| Customs Code | 851190 |
| Country of Origin | China |
€17.49
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns