Dimensions and size
| Length | 206.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 0.8 kW |
| Starter Type | Direct drive |
| Internal Thread 3 | M8 mm |
| Flange Diameter | 62.0 mm |
| Number of mounting bores | 3 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of Teeth | 9 |
| Pinion Rest Position | 13.00 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.996 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€121.61
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates