Dimensions and size
| Length | 292.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 24 V |
| Rated Power | 4.5 kW |
| Starter Type | with reduction gear |
| Flange Diameter | 91.0 mm |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of threaded holes | 0 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of Teeth | 12 |
| Inner Diameter 1 | 13.00 mm |
| Inner Diameter 2 | 13.00 mm |
| Pinion Rest Position | 16.00 mm |
Shipping Details
| Weight | 9.38 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€146.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates