Dimensions and size
| Length | 289.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 24 V |
| Rated Power | 3.2 kW |
| Starter Type | Direct drive |
| Flange Diameter | 82.5 mm |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of threaded holes | 2 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of Teeth | 10 |
| Pinion Rest Position | 21.00 mm |
Shipping Details
| Weight | 11.31 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€195.64
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €7.72
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates