Dimensions and size
| Length | 168.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 24 V |
| Rated Power | 0.85 kW |
| Starter Type | Direct drive |
| Internal Thread 3 | M10 mm |
| Number of mounting bores | 3 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of Teeth | 8 |
| Pinion Rest Position | -3.00 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.412 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€63.57
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €1.18
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns