Dimensions and size
| Length | 203.00 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 1.2 kW |
| Starter Type | with reduction gear |
| Flange Diameter | 75.0 mm |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of threaded holes | 2 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Quality | OE |
| Number of Teeth | 13 |
| Pinion Rest Position | 14.00 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.398 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | South Korea |
€216.85
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates