Specifications
| Manufacturer Restriction | Delphi, Mahle |
| Compressor ID | V5 |
| Voltage | 12 V |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with magnetic clutch |
| Pulleys | with V-ribbed belt pulley |
| Number of grooves | 7 |
| Belt Pulley Ø | 119 mm |
| Inlet Diameter | 20.6 mm |
| Outlet Diameter | 14.2 mm |
| Refrigerant | R 134a |
| Refrigerant | R 1234yf |
| Compressor Oil | PAG 46 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with seal ring |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with PAG compressor oil |
| Oil Fill Quantity | 180 ml |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 7.623 Kg |
| Customs Code | 841430 |
| Country of Origin | China |
€156.59
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
OPEL
RENAULT
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
ACR
132911
132914
133151
133151G
133151R
AINDE
AI-30031N
AI-30763N
ALANKO
10550219
10550713
AUTOCLIMA
40420039
AUTOGAMMA
108562
108571
AVA Clever Choice
RTAK440
BEHR
ACP 1441 000S
BOSCH
DA SILVA
FC0062
FC3554
DELPHI
DENSO
DCP23100
DIEDERICHS
DCK1501
DRI
700510763
ELSTOCK
FEBI BILSTEIN
FISPA
1.2124
1.2124A
1.4087
1.4087A
FRIGAIR
920.10949
930.10949
940.10949
GENERAL MOTORS
9121072
93191202
HELLA
366 200-401
366200401
HOFFER
668695
K12124
K12124A
K14087
K14087A
LIZARTE
81.06.02.021
81.06.02.025
LUCAS ELECTRICAL
ACP130
ACP862
MAHLE
NISSENS
NRF
OPEL
4405239
4417713
4418575
4418826
4434678
4435072
4449435
4452609
9121072
93191202
93194183
93196454
93198404
93198462
93198627
93198853
RENAULT
2763000Q10
7711135846
8200200671
8200678510
8200763772
8200795534
8200832990
8200895038
8200979500
8201250900
SIDAT
1.2124
1.2124A
1.4087
1.4087A
THERMOTEC
VAN WEZEL
VAUXHALL
4405239
4417713
4434678
9121072
93191202
93194183
93196454
93198404
93198462
93198627
93198853
WAECO
8880120403
Fit Vehicles
OPEL
14 vehicles
VIVARO
2001 - 2014
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 1.9 DTI | 2001-02 - 2010-12 | 74 | 101 | 1870 | |
| VIVARO A Van (X83) 2.5 CDTI (F7) | 2006-08 - 2014-07 | 107 | 146 | 2463 | |
| VIVARO A Van (X83) 2.5 CDTI (F7) | 2006-08 - 2010-03 | 84 | 114 | 2464 | |
| VIVARO A Bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) | 2001-08 - 2014-07 | 74 | 101 | 1870 | |
| VIVARO A Bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) | 2006-08 - 2014-07 | 107 | 146 | 2463 | |
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 1.9 Di | 2001-08 - 2014-07 | 60 | 82 | 1870 | |
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 2.0 16V | 2002-01 - 2006-07 | 88 | 120 | 1998 | |
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 2.0 ECOTEC | 2006-08 - 2014-07 | 86 | 117 | 1998 | |
| VIVARO A Van (X83) 1.9 DTI (F7) | 2001-08 - 2014-07 | 74 | 101 | 1870 | |
| VIVARO A Van (X83) 2.0 ECOTEC (F7) | 2006-08 - 2014-07 | 86 | 117 | 1998 | |
| VIVARO A Bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) | 2006-08 - 2010-03 | 84 | 114 | 2464 | |
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 2.5 CDTI | 2006-08 - 2010-03 | 84 | 114 | 2464 | |
| VIVARO A Platform/Chassis (X83) 2.5 CDTI | 2006-08 - 2014-07 | 107 | 146 | 2463 | |
| VIVARO A Bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) | 2006-08 - 2014-07 | 86 | 117 | 1998 |
RENAULT
22 vehicles
TRAFIC
2001 - ...
Alternatives
€140.65
Dispatch on next business day
€229.46
Dispatch on next business day
€141.70
Dispatch on next business day
€160.19
Dispatch on next business day
€156.16
Dispatch on next business day