Left
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
1SA 996 120-017
Dimensions and size
| Height | 165 | mm |
| Width | 212 | mm |
Specifications
| Check OE number | |
| Fitting Position | Left |
| Left-hand/Right-hand Traffic | for right-hand traffic |
| Lamp Type | H7/H3 |
| Lamp Type | P21W |
| Lamp Type | T4W |
| Indicator Colour | yellow (amber) |
| Depth | 101 mm |
| Reference number | 12.5 |
| Voltage | 12 V |
| Protection Type | IPX9K IP Code |
| Overall Height | 206 mm |
| Fastening Type | Vertical |
| Registration Type | ECE approved |
| Illuminated Area | 120 x 120 mm |
| Material | Plastic |
| Quantity | 40 |
| Quantity Unit | Packing Unit |
| Number of pins | 6 |
| Light Design | Halogen |
| Light Function | with high beam |
| Light Function | with position light |
| Light Function | with indicator |
| Light Function | with low beam |
| Mounting Type | Bracket mounting |
| Mounting Type | mounting |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bulbs |
| Plug Type | AMP |
| Frame Colour | Black |
| Number of light functions | 4 |
| Housing Colour | Black |
| Country Specific Design | Europe |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! | |
| Trade Numbers | E4 6495, E4 6505, E4 9471, Modul 120 |
Shipping Details
| Weight | 1.092 Kg |
| Weight Volumetric | 5.46 Kg |
| Customs Code | 851220 |
| Country of Origin | Austria |
No longer available