Specifications
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 901 mm |
| Core Width | 708 mm |
| Core Depth | 48 mm |
| Inlet Diameter | 50.5 mm |
| Outlet Diameter | 50.5 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without gasket/seal |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without expansion tank |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without frame |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 14.982 Kg |
| Weight Volumetric | 59.928 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€237.79
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates