Specifications
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 550 mm |
| Core Width | 232 mm |
| Core Depth | 24 mm |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with expansion tank |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with frame |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 3.225 Kg |
| Weight Volumetric | 12.9 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€58.11
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates