Specifications
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 748 mm |
| Core Width | 470 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Inlet Diameter | 35.5 mm |
| Outlet Diameter | 35.5 mm |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 7.192 Kg |
| Weight Volumetric | 21.576 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€136.04
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
OPEL
RENAULT
Cross-Reference Numbers
AUTOGAMMA
107615
AVA Clever Choice
RT2624
BEHR
CR 86 000P
DIEDERICHS
DCM3852
Denso
FRIGAIR
109.3132
HELLA
366 301-531
366301531
JDEUS
M-0231150
MAHLE
MOTRIO
8550508923
NISSENS
NRF
OPEL
4422795
6000618062
93868888
RENAULT
214104966R
THERMOTEC
VALEO
VAN WEZEL
43002624
VAUXHALL
4422795
93868888
VEMO
Fit Vehicles
FIAT
6 vehicles
TALENTO
2016 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TALENTO Van (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 92 | 125 | 1598 | |
| TALENTO Bus (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 92 | 125 | 1598 | |
| TALENTO Bus (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 107 | 145 | 1598 | |
| TALENTO Van (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 107 | 145 | 1598 | |
| TALENTO Platform/Chassis (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 92 | 125 | 1598 | |
| TALENTO Platform/Chassis (296_) 1.6 D | 2016-06 - ... | 107 | 145 | 1598 |
OPEL
20 vehicles
VIVARO
2014 - 2019
RENAULT
28 vehicles
TRAFIC
2014 - ...
Alternatives
€136.03
Dispatch on next business day
€132.89
Dispatch on next business day
€127.41
Dispatch on next business day
€110.54
Dispatch on next business day
€215.13
dispatch in 28 business days