Specifications
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with diode |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without holder |
| Protection Type | IP54 IP Code |
| Voltage | 24 V |
| Capacity at 24V | 10/20A |
| Colour | Black |
| Inductive Load | 16 A |
| Capacitive Load | 15 A |
| Capacitive Load | 5 A |
| Ohmic Load | 20 A |
| Number of pins | 5 |
| Wiring Diagramme | W3 |
| Switch Function | Normally Closed Contact |
| Switch Function | Normally Open Contact |
| Switch Function | Changeover Contact |
| Plug Type ID | B1 |
| Temperature range | 80 °C |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 0.039 Kg |
| Customs Code | 853641 |
| Country of Origin | China |
€4.14
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns