Dimensions and size
| Width | 16.9 | mm |
Specifications
| Material | Aluminium |
| Material | Steel |
| Oversize | 0.25 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | Aluminium alloy on steel base |
| Quantity | 6 |
| Quantity Unit | Set |
| for housing diameter | 56.82 mm |
| for wall thickness | 1.4 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with steel back |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with aluminium alloy layer |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with aluminium compound layer |
Shipping Details
| Weight | 0.211 Kg |
| Customs Code | 848330 |
| Country of Origin | Israel |
€27.41
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 7 business days
- Check shipping rates