Not deliverable
Product has been replaced by:
TMBA52430
Dimensions and size
| Height | 174 | mm |
| Length | 184 | mm |
| Width | 124 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Y3 |
| Battery | Positive Terminal left |
| Cold-test Current, EN | 250 A |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Battery Acid | 1.8 Litre |
| Post Positions | 1 |
| Weight | 7.6 kg |
| Hold-down Type | B00 |
Shipping Details
| Weight | 7.636 Kg |
| Customs Code | 850710 |
| Country of Origin | Slovenia |
No longer available