Dimensions and size
| Height | 157 | mm |
| Length | 132 | mm |
| Width | 78 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Battery | Positive Terminal right |
| Battery | AGM Battery |
| Ready to use | |
| Cold-test Current, EN | 140 A |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Weight | 3.63 kg |
| Terminal Type | Y11 |
| Hold-down Type | B00 |
| Post Positions | 0 |
Shipping Details
| Weight | 3.63 Kg |
| Customs Code | 850710 |
| Country of Origin | China |
€65.01
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 7 business days
- Check shipping rates