Dimensions and size
| Height | 70 | mm |
Specifications
| Outer Length | 204.7 mm |
| Inner length | 154.7 mm |
| Outer width | 120.3 mm |
| Inner Width | 69.2 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| for OE number | 16546G0300 |
Shipping Details
| Weight | 0.349 Kg |
| Weight Volumetric | 0.873 Kg |
| Customs Code | 842131 |
| Country of Origin | China |
€8.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates