Specifications
| Alternator Charging Current | 120 A |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 54 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | M8 B+ M5 D+ |
Shipping Details
| Weight | 5.71 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€181.05
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CHRYSLER
FIAT
Cross-Reference Numbers
AD KÜHNER
553222RI
553222RID
553222RIR
553222RIV
553433RI
553433RID
553433RIV
554196RI
554196RID
554196RIV
AINDE
CGB85905
CGB85924
CGB86796
AS-PL
ASHIKA
AL-106JM
AUTOELECTRO
AEK3312
AEK3656
BOSCH
BV PSH
105515120050
105515120058
105515120260
505575100050
505575100058
505575100260
505583120050
505583120058
505583120260
505583120390
CASCO
CAL30219AS
CAL30219GS
CAL30221AS
CAL30221GS
CAL30221OS
CAL30230GS
CEVAM
4764
4840
CHRYSLER
52003616
DELCO REMY
DRA0536
DRA0723
DENSO
DRI
2183141202
2183231202
EAI
57027
FIAT
0000051884886
0051884886
51764265
51793678
51817369
51820623
51820624
51854898
51854899
51854901
51854902
51884886
52003506
52003507
52003615
71769232
71794570
71794573
71795830
71797184
71797185
71797189
71797694
GM
95512068
95520025
95523483
95523484
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
JAPANPARTS
MAGNETI MARELLI
063377018010
063377555010
063377559010
063732050010
63377018
944390905520
MAN7018
MAN7555
MAN7559
MQA2050
MRA90552
NAPA
NPANAL1238
NPANAL2009
OPEL
1202272
1202274
1204456
1204457
95511968
95520024
95524556
95524557
PowerMax
89215416
RNL
RNL1012101100
SANDO
20302190
20302191
20302210
20302211
20302214
20302301
SIDAT
A12DE0081A2
A12DE0544A2
A12DE1143A2
SOREA EAI
57296
STARDAX
STARLINE
AX1357
WAI
20357N
20361N
Fit Vehicles
Alternatives
€168.79
Dispatch on next business day
€173.20
Dispatch on next business day
€206.38
Dispatch on next business day
€112.33
Dispatch on next business day
€198.62
Dispatch on next business day