Specifications
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 50 mm |
| Number of ribs | 5 |
| Clamp | M8 B+ LIN |
Shipping Details
| Weight | 6.753 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€220.50
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
TESLA
Cross-Reference Numbers
AD KÜHNER
301873RI
301873RIK
301873RIR
301873RIV
AINDE
285502CT
AI90261
AI90261CT
ALANKO
10443208
AS-PL
23896N
285502
301873RI
4797
5515324
555556150000
A12VA0040A2
A3158
CA1873IR
CAL15286AS
F032116069
UD12145A
ASHIKA
AL-120JM
ATL Autotechnik
L82590
AUTOELECTRO
AEC1873
AUTOTEAM
AVA286
BORG & BECK
BBA2972
BOSCH
0986080040
F042A0H197
BV PSH
555556150000
555556150004
555556150008
555556150009
555556150208
555556150500
CASCO
CAL15286AS
CAL15286GS
CEVAM
4797
COMLINE
CAR821459
DELCO REMY
DRA4273
RAA15384
DRI
EAI
56998
ELSTOCK
EUROREPAR
1638096780
EUROTEC
12090177
Exact
40117
40606
40652
FARCOM
112515
FRIESEN
9090374
GHIBAUDI
AG0656
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
HOFFER
H5515324
H5515324P
Henkel Parts
3120843
3120844
JAPANPARTS
LUCAS
LRA02885
LRA2885
MAGNETI MARELLI
MEAT & DORIA
5515324
5515324P
MEC-DIESEL
433087
MERCEDES-BENZ
6401540102
6401540202
6401540302
6401540402
6401540502
640154050280
A6401540102
A6401540202
A6401540302
A6401540402
A6401540502
A640154050280
A641540402
MOTRIO
8660004241
MTR
12160898
NAPA
NPANAL1118
PROTECH
IR6301
PowerMax
89212962
QUINTON HAZELL
QRA2589
REMANTE
011003000807R
RNL
RNLTG15C056
RNLTG15C121
SANDO
20152860
20152861
SIDAT
A12VA0040
A12VA0040A2
A12VA0040AS
SNRA
ME8060
SOREA EAI
56998
SOVEREIGN
SB191
STARDAX
STARTCAR
998ST65
TESLA
TT12369
VALEO
WAI
23896N
WILMINK GROUP
WG2011860
WG2011861
WG2196926
WG2280984
Fit Vehicles
Alternatives
€236.64
Dispatch on next business day
€325.45
Dispatch on next business day
€205.38
Dispatch on next business day
€144.71
Dispatch on next business day
€175.78
Dispatch on next business day