Specifications
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 59 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | M8 B+ L-DFM |
Shipping Details
| Weight | 7.147 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€208.00
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
PEUGEOT
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT490351239
AZMT490351508
AD KÜHNER
301928RI
301928RIB
301928RIK
301928RIV
553597RI
553597RIB
AINDE
CGB14791
CGB85591
AS-PL
ASHIKA
AL-151JM
AUTOELECTRO
AEK2977
NEK2977
AUTOTEAM
ABO307
ABO307A
BOSCH
BV PSH
225538150010
225538150011
225538150210
225538150215
225538150280
225538150281
225538150460
225538150600
CASCO
CAL10307AS
CAL10307GS
CAL10307RS
CEVAM
4705
DELCO REMY
DB9020
DRB7910
DRB7910X
DT Spare Parts
EAI
57051
ELSTOCK
ELTA AUTOMOTIVE
EZ4631
ERA
FIAT
71789706
71794808
965814468
965991808
9659918080
967614358
K9658144680
K9659918080
K9676143580
FORD
1372736
1374171
1404791
1474021
1572736
1581842
1581843
1712779
1747021
1762862
2073237
2097253
6C1J10300AA
6C1T10300AA
6C1T10300AB
6C1T10300AC
6C1T10300BA
6C1T10300BB
6C1T10300BC
6C1T10300BD
AC1T10300BA
AC1T10300BB
REAC1T10300BB
RMAC1T10300BB
FRIESEN
9047910
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
Henkel Parts
3116119
ITAB AUTOMOTIVE
20010307OV
JAPANPARTS
LAUBER
111928
111928M
LUCAS
LRA02977
LRA2977
MAGNETI MARELLI
MEAT & DORIA
MEC-DIESEL
432023M
NAPA
NPANAL1503
PEUGEOT
1606427480
5702L5
5705EA
9658144680
9676143580
PowerMax
89212258
9212258
REMANTE
011003000029R
RHIAG
312156
RIDEX
4G0127R
RNL
RNL4791
RNL615002
SANDO
20103070
20103071
20103072
SIDAT
A12BH0077A2
SOREA EAI
57051
SOVEREIGN
SB217
STARDAX
WAI
23925N
Fit Vehicles
Alternatives
€319.22
Dispatch on next business day
€135.43
Dispatch on next business day
€213.51
Dispatch on next business day
€179.18
Dispatch on next business day
€190.20
Dispatch on next business day