Specifications
| Alternator Charging Current | 105 A |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 54 mm |
| Number of ribs | 4 |
| Clamp | M8 B+, M5 D+ |
Shipping Details
| Weight | 5.454 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€193.74
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
Cross-Reference Numbers
AD KÜHNER
301349RI
301349RIB
301349RID
301886RI
301886RIM
553746RI
AINDE
CGB85674
AS-PL
ASHIKA
AL-153JM
AUTOELECTRO
AEC1886
AEK3423
NEC1886
BOSCH
BV PSH
505535070050
505535070058
505535070260
505535070265
505535070900
505569090050
505569090261
505569105050
CASCO
CAL30211AS
CAL30211GS
CAL30225AS
CAL30225GS
CAL30235AS
CAL30235GS
CEVAM
4767
4858
DELCO REMY
DA2304
DAN1004
DRA0133
DRA1194
DRA1194X
RAA12205
DENSO
DRI
EAI
56965
57405
ELSTOCK
ERA
FIAT
51700670
51700675
51718502
51727333
51859042
51859043
51859044
52003536
52003537
52003538
71784031
71784509
71789568
71794096
71794211
71796293
71796304
71799093
FORD
1535436
1673520
1705483
1719535
9S5110346AA
9S5110346AB
9S5110346GA
BS5110346AA
GM
95512947
95519898
JAPANPARTS
MAGNETI MARELLI
063377011010
063377030010
063377031010
063731886010
63377011
63377030
63377031
MAN7011
MAN7030
MAN7031
NAPA
NPANAL1795
OPEL
1202288
1202463
PowerMax
89213048
89215033
9213048
RNL
RNL63377011
SANDO
20302110
20302111
20302250
20302251
2030235
20302350
20302351
SIDAT
A12DE0405A2
SOREA EAI
56965
57405
57527
SOVEREIGN
SB247
STARDAX
STARLINE
AX1340
WAI
20098N
20144N
24062N
24062R
Fit Vehicles
Alternatives
€189.87
Dispatch on next business day
€132.02
Dispatch on next business day
€137.15
Dispatch on next business day
€89.88
Dispatch on next business day
€251.27
Dispatch on next business day