Specifications
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 54 mm |
| Number of ribs | 5 |
| Clamp | M8 B+ L-DFM |
Shipping Details
| Weight | 6.261 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€210.45
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
RENAULT
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT490351720
ACAUTO
ACCBA1652
ACCBA1762
AD KÜHNER
301762RI
301762RIM
301762RIS
301762RIV
301823RI
AINDE
284628CT
CGB14099
ALANKO
10442380
AS-PL
ASHIKA
AL-194JM
ATL Autotechnik
L60020
AUTOELECTRO
AEC1762
AEC1823
AUTOTEAM
AVA102
AVA102A
BOM-Prestolite
20130155
BORG & BECK
BBA2354
BOSCH
BTS Turbo
G104073
G107267
G107555
G107577
BV PSH
575568110000
575568110280
575568110340
575568110460
575568110500
575568150010
CASCO
CAL10289AS
CAL10289ES
CAL10289GS
CAL10289OS
CAL10289RS
CAL15102AS
CAL15102GS
CEVAM
4672
4673
COMLINE
CAR821078
DELCO REMY
DRI
2301931102
DTS
A10091
EAI
56838
56900
ELTA AUTOMOTIVE
EZ4742
ERA
EUROREPAR
1638109880
EUROTEC
12048610
FARCOM
112193
FRIESEN
9090316
9090410
GHIBAUDI
AG0550
AG0550RB
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
HOFFER
H55101374G
H5515084
Henkel Parts
3122297
3122299
ITAB AUTOMOTIVE
20015102AV
20015102OV
JAPANPARTS
JPN
80E1004JPN
LAUBER
111823
111823M
LE Part
LEA0718
LEA1075
MAGNETI MARELLI
NISSAN
2310000QAB
2310000QBB
2310000QBJ
2310000QBK
23100BN701
NK
4839785
NPS
N511N27
OSSCA
57320
Omnicraft
2137010
PROTECH
IR6535
PowerMax
89213446
89215683
QUINTON HAZELL
QRA2054
REMANTE
011003000116R
RENAULT
231006313R
7701474326
7701476807
7701476808
7701477410
7701478093
771113112
7711135112
7711497098
8200100907
8200122976
8200667603
RHIAG
311058
SANDO
2010289
20151020
20151021
SIDAT
A12BH0043
A12BH1012A2
SNRA
TR8184
SOREA EAI
56838
56900
SOVEREIGN
SB059
STARDAX
STARTCAR
838ST65
TESLA TECHNICS
TT11285
TT11285PRO
WAI
23174N
23540N
23540R
WILMINK GROUP
WG2011747
WG2011748
WG2196870
WG2280987
WG2283130
Fit Vehicles
Alternatives
€203.30
Dispatch on next business day
€217.88
Dispatch on next business day
€130.47
Dispatch on next business day
€223.62
Dispatch on next business day
€145.13
Dispatch on next business day