Specifications
| Alternator Charging Current | 120 A |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 49 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | M8 B+ LIN |
Shipping Details
| Weight | 5.982 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€231.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
TESLA
VOLVO
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT490351559
ACAUTO
ACCBA2044
AD KÜHNER
553286RI
553286RIR
553286RIV
AINDE
CGB10054
ALANKO
10443557
AS-PL
ASHIKA
AL-201JM
ASHUKI by Palidium
PAL172013
ATL Autotechnik
L82360
AUTOELECTRO
AEK3009
NEK3009
AUTOTEAM
AVA477
AVA477A
BORG & BECK
BBA2569
BOSCH
BV PSH
595585120000
595585120004
595585120008
595585120346
595585120501
595585120505
CASCO
CAL15477AS
CAL15477GS
CEVAM
4895
COMLINE
CAR822338
DELCO REMY
DRA0054
DRA0054N
DRI
EAI
57155
ELSTOCK
ELTA AUTOMOTIVE
EZ4182
ERA
EUROREPAR
1680419280
EUROTEC
12090249
FARCOM
112661
FORD
1469714
1685794
1698214
1871861
1928875
2119650
7G9N10300CA
7G9N10300CC
7G9N10300CD
AE8T10300AA
AV6N10300HA
AV6N10300HB
CN1510300CB
CN1510300CC
REAV6N10300HA
FRIESEN
9090422
GHIBAUDI
AG1236
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
HOFFER
H5515004
Henkel Parts
3123373
3123376
3123378
ITAB AUTOMOTIVE
20015477AV
20015477OV
JAPANPARTS
LAUBER
112044
LE Part
LEA0949
LUCAS
LRA03009
LRA3009
MAGNETI MARELLI
944390904220
MRA90422
MEAT & DORIA
MEC-DIESEL
433001
MOTRIO
8550504775
MTR
12160902
NAPA
NPANAL1180
NK
4825005
PROTECH
IR7885
PowerMax
89214843
QUINTON HAZELL
QRA1662
REMANTE
011003000140R
RNL
RNLTG12C087
SANDO
20154770
20154771
SIDAT
A12VA0157
A12VA0157A2
A12VA0157AS
SNRA
FO8097
SOREA EAI
57155
SOVEREIGN
SB311
STARLINE
AX1309
STARTCAR
155ST75
TESLA
TT12429
VALEO
VOLVO
31266831
WAI
24011N
WILMINK GROUP
WG2011897
WG2011898
WG2196862
WG2281065
Fit Vehicles
Alternatives
€193.50
Dispatch on next business day
€152.30
Dispatch on next business day
€186.47
Dispatch on next business day
€223.01
Dispatch on next business day
€177.54
Dispatch on next business day