Rear Axle
Dimensions and size
| Centering Diameter | 60 | mm |
Specifications
| Inner brake drum diameter | 203.2 mm |
| Inner brake drum height | 47 mm |
| Outer brake drum diameter | 250 mm |
| Total brake drum height | 61 mm |
| Hole Arrangement/Number | 04/09 |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 204.7 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 14 mm |
| Number of Holes | 4 |
| Surface | Painted |
| Fitting Position | Rear Axle |
Shipping Details
| Weight | 4.521 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€47.74
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates