Rear Axle
Dimensions and size
| Centering Diameter | 55 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle |
| Inner brake drum diameter | 228 mm |
| Inner brake drum height | 43 mm |
| Hub Bore Diameter | 58 mm |
| Number of bores | 5 |
| Total brake drum height | 63.5 mm |
| Outer brake drum diameter | 269.5 mm |
| Surface | Painted |
Shipping Details
| Weight | 5.467 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€34.22
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates