Dimensions and size
| Length 1 | 95 | mm |
Specifications
| Overall Length | 157.5 mm |
| Seal Ring Diameter | 58 mm |
| Internal Toothing wheel side | 29 |
| External Toothing wheel side | 22 |
| External Thread | 20 x 1 mm |
| Specification | Groove type: OUTER |
Shipping Details
| Weight | 2.046 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Italy |
€31.68
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns