Specifications
| Rated Power | 1.7 kW |
| Voltage | 12 V |
| Flange Diameter | 65 mm |
| Number of Teeth | 12 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of mounting bores | 3 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Clamp | M8 |
Shipping Details
| Weight | 3.607 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€126.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MITSUBISHI
TESLA
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT530101192
ACAUTO
ACCBS1252
ACCBS1344
AD KÜHNER
101252
101252V
101344
101344V
AINDE
253286CT
CGB23884
CGB23963
CGB53172
ALANKO
10439944
AS-PL
ASHIKA
MT-182JM
ATL Autotechnik
A22910
A77860
AUTOELECTRO
AEU1344
AUTOTEAM
SVA171
BOM-Prestolite
S1173M
BORG & BECK
BST2088
BST2224
BOSCH
BTS Turbo
S512008
BV PSH
570540123130
570540123360
570540123370
570540123375
570541113000
570541113008
570541113500
570541113505
570541113550
570541113608
570541113900
CASCO
CST15171AS
CST15171GS
CST35153AS
CST35153GS
CEVAM
3002
COMLINE
CMA621080
DRI
330023112
DTS
S54083
EAI
11921
ERA
220402
220458
EUROREPAR
1648212980
EUROTEC
11090054
FARCOM
104786
FRIESEN
8080189
8080193
GHIBAUDI
SG0957
Henkel Parts
3121747
3121748
ITAB AUTOMOTIVE
10015171AV
10015171OV
JAPANPARTS
LAUBER
221344
221344M
LE Part
LES0602
MAGNETI MARELLI
063721252010
943212521010
943280801890
944280801890
944280801930
MQS1252
MRS80189
MRS80193
MSR80189
MSRC1252
MITSUBISHI
M001T85781
M001T85781AM
M1T85781
M1T85781AM
Omnicraft
2131480
PowerMax
8212445
88212445
QUINTON HAZELL
QRS1730
REMANTE
011001000479R
011001000562R
RENAULT
6001545511
7700113267
7700113627
7700116282
7711134297
7711134790
8200143045
RIDEX
2S0293
RNL
RNLD6RA105
SANDO
60151710
60151711
60351530
60351531
SIDAT
S12MH0053A2
S12VA0152
S12VA0152A2
SNRA
TR9057
SOREA EAI
11921
SOVEREIGN
SS509
STARDAX
STARTCAR
921ST11
TESLA
TT16381
TESLA TECHNICS
TT15304
WAI
32640N
32729N
32729R
WILMINK GROUP
WG2012956
WG2196686
Fit Vehicles
Alternatives
€126.50
Dispatch on next business day
€100.91
Dispatch on next business day
€43.32
Dispatch on next business day
€66.34
Dispatch on next business day
€145.85
Dispatch on next business day